Nr 1 w Polsce w opiece nad dziećmi

Zarejestruj się i...
Zarejestruj się i...
 • Dodawaj ogłoszenia
 • Poznaj stawki niań
 • Przeczytaj wszystkie referencje
Zarejestruj się
Jesteś opiekunką? Stwórz profil

Klaudia C.

(1 referencja)
W Niania.pl od
Ostatnia aktywność: 2 dni temu
Kobieta, 32 lata
 • Pełny etat, Część etatu, Dorywczo, Jednorazowo
 • Doświadczenie: powyżej 5 lat
  Wynagrodzenie:
  Kraków, Grzegórzki

  • Kobieta, 32 lata
  • Pełny etat, Część etatu, Dorywczo, Jednorazowo
  • Doświadczenie: powyżej 5 lat
  • Wynagrodzenie:
  • Kraków, Grzegórzki

  W Niania.pl od
  Ostatnia aktywność: 2 dni temu
  Zaufanie i bezpieczeństwo
  • 1 referencja potwierdzone przez Niania.pl, średnia ocena 5/5
  • Potwierdzona tożsamość
  • Potwierdzony telefon
  • Poprawnie rozwiązany test z podstawowej wiedzy o zdrowiu, higienie i bezpieczeństwie dziecka.
  • Potwierdzony adres e-mail
  Więcej o mnie

  Drodzy Rodzice :)

  W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie zaprosić Państwa do zapoznania się z moją wizją pracy profesjonalnej guwernantki i edukatora domowego. Proszę jednak o możliwie jak najdokładniejsze zaznajomienie się z niniejszym opisem i zawartymi w nim wiadomościami, aby zminimalizować lub uniknąć pewnych niejasności czy nieporozumień. Wierzę, że zainteresowanym Rodzicom uda się doczytać do końca moją wypowiedź i przebrnąć przez to „morze informacji”.

  Bardzo gorąco zapraszam do kontaktu wszystkich tych Rodziców, którzy mają tożsame lub bardzo zbliżone poglądy i wyobrażenie na temat tego jak wygląda pracy z dziećmi, jak również tych, którzy chcieliby wspólnie ze mną obrać dalszą, optymalną ścieżkę pozwalającą na stymulowanie wielopłaszczyznowego, harmonijnego rozwoju ich dziecka.

  Chciałabym również zaznaczyć, że niezwykle istotna jest dla mnie taka współpraca, która oparta jest przede wszystkim na wzajemnym, równorzędnym szacunku, pełnym zaufaniu, poważnym traktowaniu siebie nawzajem, docenianiu wysokiej jakości pracy i profesjonalnego podejścia, postawy proaktywnej oraz ogromnego zaangażowania. Ponadto cenię sobie również taką współpracę, której podstawą jest dialog oraz zgodne ustalenie wspólnego frontu, aby móc jak najlepiej sprostać współczesnym wyzwaniom wychowawczym, rozwojowym i edukacyjnym.

  W swojej codziennej pracy z dziećmi integruje i wykorzystuje elementarną wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki w tym również pedagogiki specjalnej, logopedii, terapii SI, treningu umiejętności społecznych itp. Natomiast w relacjach z dziećmi kieruję się przede wszystkim szacunkiem, autentycznością, bliskością, serdecznością oraz posiadaną wiedzą, umiejętnościami czy doświadczeniem. Jednakże wspieram się tutaj również wybranymi nurtami wychowawczymi, które w pewien sposób są mi bliskie, a są to Rodzicielstwo Bliskości, filozofia Reggio Emilia, Porozumienie bez przemocy (NVC), Rodzicielstwo w duchu RIE, czy podejściem takich wybitnych postaci-pedagogów jak J. Juul i M. Montessori, z których to staram się czerpać inspiracje i wybierać to co najlepsze :)

  Aktualnie jestem zainteresowana tylko i wyłącznie legalnym zatrudnieniem w przedziale od 20 do 30/40h tygodniowo. Wszelkie szczegóły i warunki każdej współpracy będą indywidualnie ustalane pomiędzy zainteresowanymi stronami :)

  Jestem pedagogiem szkolnym, edukatorem domowym, nauczycielem wychowania przedszkolnego, korepetytorem, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych I i II stopnia (TUS) oraz wykwalifikowaną guwernantką z wykształceniem kierunkowym i bogatym (ponad 13 letnim) doświadczeniem (zawodowym!) w indywidualnej pracy z dziećmi (mogę przedstawić do wglądu referencje i dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje), które bliżej omówię i przedstawię zainteresowanym Rodzicom w bezpośrednim kontakcie. Współpracowałam z wieloma dzieciaczkami (w tym z dziećmi z problemami neurorozwojowymi – spectrum autyzmu, ADHD, ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi i deficytami rozwojowymi) począwszy od okresu niemowlęcego, przez lata przedszkolne, a kończąc na pracy z dziećmi w wieku szkolnym.

  Cenne doświadczenia oraz umiejętności i wiadomości niezbędne do pracy z dziećmi zdobywałam także podczas pracy w przedszkolu jako nauczyciel współprowadzący grupę, jak również w czasie odbywania szeregu różnorodnych praktyk specjalnościowych w rozmaitych placówkach edukacyjnych (zarówno w przedszkolach jak i szkołach podstawowych tych ogólnodostępnych i tych integracyjnych) oraz w specjalistycznych ośrodkach wsparcia dziennego. Odkąd pamiętam bardzo lubiłam spędzać czas z dziećmi i byłam szczególnie zainteresowana tematyką i zagadnieniami związanymi nie tylko z ich rozwojem, ale także z edukacją i wychowaniem. Dlatego też zdecydowałam się na studia pedagogiczne o specjalności nauczycielskiej. Posiadam kwalifikacje i uprawnienia do pracy z dziećmi zarówno w żłobkach i klubach dziecięcych jak i placówkach oświatowych, placówkach wsparcia dziennego, placówkach opiekuńczo – wychowawczych (domy dziecka) oraz jako wychowawca internatów czy burs.

  Jednakże bardzo szybko przekonałam się, że praca w przedszkolu i z większą ilością dzieci (liczącą ponad 20 osób) nie pozwala mi na takie poznanie dziecka i takie możliwości kształtowania jego rozwoju jak właśnie indywidualna praca z dzieckiem. Niezwykle trudno było mi tutaj nawiązać jakieś bliższe relacje z danym dzieckiem, właściwie zatroszczyć się o jego indywidualne potrzeby i predyspozycje. A przede wszystkim w większości należy realizować z góry założony program i cele, a nie, to co faktycznie dzieci interesuje, co chciałyby poznać czy doświadczyć. Dlatego też postanowiłam przede wszystkim poświęcić się indywidualnej pracy z dziećmi, gdzie mam możliwość całkowitego skoncentrowania się na danym dziecku, jego potrzebach, uczuciach oraz emocjach, co pozwala mi na jego dogłębne poznanie. Jestem w stanie dokładnie określić poziom jego rozwoju poznać jego charakter, osobowość, temperament, jego mocne i słabe strony. Mogę skupić się na pełnym i nieskrępowanym rozwijaniu jego zainteresowań i pasji. Bez przeszkód mogę dostrzec z czym dziecko doskonale sobie radzi i lubi, a z czym ma jeszcze problem i co sprawia mu największe trudności, nad czym możemy popracować, na co powinniśmy poświęcić więcej uwagi, co możemy jeszcze poznać oraz co będzie nam jeszcze potrzebne do tego aby się świetnie razem bawić i sympatycznie spędzać czas :)

  Wykwalifikowaną guwernantką zostałam przede wszystkim z pasji oraz ogromnej miłości do dzieci. Ten czas, który spędzam z dziećmi, daje mi ogromną radość i zadowolenie. Bardzo długo nie zdawałam sobie sprawy z tego, że towarzyszenie dziecku w jego rozwoju, to tak wyjątkowe i niesamowite przeżycie:) Odkryłam to dopiero w momencie kiedy rozpoczęłam stałą pracę w charakterze profesjonalnej guwernantki :) Uwielbiam swoja pracę <3 i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić w życiu coś innego. Oczywiście nie będę tutaj mówić, że zawsze jest tak pięknie i kolorowo ;) Czasami bywają trudniejsze dni, ale to nie zmienia faktu, że kocham swoją pracę, którą uważam za swoją wielką życiową pasję oraz powołanie i z której czerpię ogromną satysfakcję. Czasami nie wszyscy rozumieją czy zdają sobie sprawę, że praca z dziećmi jest pełna wyrzeczeń, wielu ograniczeń i wręcz heroicznego wysiłku, że nierzadko wymaga od nas, nie tylko ogromnych pokładów miłości, wyrozumiałości i cierpliwości, ale także olbrzymiej, permanentnej odpowiedzialności przede wszystkim za szeroko rozumiane bezpieczeństwo tego małego człowieczka :)

  Pomimo tego nieziemskiego trudu jaki należy w nią włożyć oraz tych wszystkich poświęceń, uważam, że jest to wspaniała i wyjątkowa praca, pełna magicznych i cudownych chwil oraz wzruszających momentów. Dająca prawdziwą przyjemność i poczucie zadowolenie z tego co się robi! Tak jak już wcześniej wspominałam bardzo ważna jest dla mnie praca w rodzinnej atmosferze, opartej przede wszystkim na wzajemnym szacunku(!) zaufaniu(!), zrozumieniu, życzliwości(!), szczerości(!), dialogu i wspólnej wizji rozwoju dziecka. Niezwykle istotne dla mnie jest również to, aby nasze obustronne oczekiwania oraz cele, które chcemy osiągnąć były tożsame i żebyśmy byli zgodni, co do tego w jakim kierunku chcielibyśmy dalej podążać, aby nasza współpraca rozwijała się efektywnie i owocnie :)

  Oczywiście niezwykle szanuję i respektuję wszystkie zasady panujące w rodzinnym domu dziecka.. Jestem również bardzo tolerancyjna wobec poglądów, religii, tradycji czy też obyczajów praktykowanych i wyznawanych przez daną rodzinę, a także otwarta na wszelkie sugestie, wskazówki oraz prośby rodziców, związane z dzieckiem i dotyczące naszej współpracy. Ja również w swoim życiu kieruję się swoją określoną hierarchią wartości oraz pewnymi postawami, które chciałabym aby także zostały uszanowane i zaakceptowane.

  W moim podejściu i mojej codziennej pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie przede wszystkim wyczulenie i uważność na indywidualne potrzeby danego dziecka przy jednoczesnym umiejętnym wyznaczaniu bezpiecznych i mądrych granic, rozwijanie jego potencjału, dbanie o wartościowe wychowanie, motywowanie do samodzielnego odkrywania i eksplorowania świata, podążanie za dzieckiem, diagnozowanie jego indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i funkcji poznawczych, zapewnienie bezpiecznego, sprzyjającego środowiska, towarzyszenie dziecku w poznawaniu otoczenia i świata, stwarzanie optymalnych warunków i przestrzeni do kształtowania osobistej autonomii i budowania poczucia własnej wartości, rozwijanie kompetecji społecznych, a także odpowiedni dobór treści i organizacja zajęć ogólnorozwojowych. Staram się, aby ten czas, który dziecko ze mną spędza, był dla niego owocnym i pełnowartościowym czasem obfitującym w różnorodne aktywności dostosowane do jego indywidualnych potrzeb i aktualnych możliwości (kreatywne i rozwojowe zabawy w tym zabawy sensoryczne, zajęcia twórcze, długie spacery, wycieczki, odwiedzanie interesujących miejsc oraz atrakcji przeznaczonych i przyjaznych dzieciom, wyjścia do sali zabaw, muzeów, kin, teatrów, uczestnictwo w zajęciach dedykowanych specjalnie dla dzieci, zabawy na placu zabaw, eksplorowanie świata i natury, wykonywanie rozmaitych prac plastycznych, działalność artystyczna w tym zajęcia ze śpiewem, rozbudzanie w dziecku ciekawości oraz chęci do poznawania nowych rzeczy i umiejętności, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i wzbogacanie zasobu słownictwa poprzez czytanie książeczek, naukę wierszyków, układanie puzzli, klocków itp., wspomaganie rozwoju mowy poprzez zabawy dźwiękonaśladowcze i nieustanny kontakt werbalny z dzieckiem, kształtowanie u dziecka wrażliwości na piękno przyrody i otaczającego nas świata, zachęcanie dziecka do komunikowania się, wplatać treści edukacyjnych w zabawy i wiele, wiele innych :D).

  A teraz przyszedł czas na trochę informacji na mój temat. Jaka jestem…? Hm… Tak naprawdę, to nie za bardzo lubię odpowiadać na takie pytania, ponieważ jest, to raczej moja subiektywna ocena ale gdybym miała opisać siebie w kilku zdaniach, to przedstawiłabym się właśnie jako osoba: o spokojnym i łagodnym usposobieniu, ciepła, o wysokiej kulturze osobistej, troskliwa, opiekuńcza, odpowiedzialna, godna zaufania,, niezwykle empatyczna, uczuciowa i wrażliwa (co jest zarówno moją największą wadą jak i zaletą :)), punktualna (bardzo cenię sobie tę cechę u ludzi!!!), obowiązkowa, komunikatywna, sumienna, wesoła i uśmiechnięta.

  Oczywiście, jak każdy człowiek, oprócz pewnych pozytywnych cech, posiadam również i te negatywne. Doskonale wiemy, że nikt z nas, nie jest ani perfekcyjny ani doskonały ale każdemu powinno dać się szansę i traktować go z szacunkiem. Absolutnie nie jestem nieomylna ani wszechwiedząca!!! Jak wszystkim ludziom, także i mi zdarza się czasem czegoś nie wiedzieć albo też popełniać różne błędy, ale kiedy trzeba, to potrafię się do nich przyznać, staram się również wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski i nie powielać ich już więcej.

  Bardzo kocham i akceptuje raczej większość zwierzątek żyjących na naszej planecie (może z wyjątkiem tych egzotycznych: węże boa, tarantule itp.) dlatego też ich obecność jest jak najbardziej mile widziana ;) Sama jestem szczęśliwą posiadaczką 2óch cudownych czworonogów, które wprost uwielbiam, z którymi spędzam każdą wolną chwilę i z którymi staram się jak najczęściej wychodzić na długie spacery ;)

  W wolnych chwilach słucham muzyki latynoskiej, która pozwala mi się odprężyć :) Czytam interesujące książki, zwłaszcza te o tematyce kryminalnej czy psychologicznej (za arcydzieło z gatunku psychologii uważam książkę P. Zimbardo „Efekt Lucyfera”). Uwielbiam długie spacery (czasami trwające po kilka godzin), wycieczki krajoznawcze, przebywanie na łonie natury oraz jazdę na rowerze.

  W kręgu moich zainteresowań znajdują się przede wszystkim zagadnienia związane z psychologią rozwojową, logopedią, a także te dotyczące pracy z dziećmi wymagającymi specjalistycznych oddziaływań edukacyjno-terapeutycznych. Bardzo zależy mi na tym aby nieustannie się rozwijać, dokształcać i podnosić swoje kwalifikacje dlatego też chętnie uczestniczę w wielu różnorodnych szkoleniach i kursach oraz równie często sięgam też po rozmaite publikacje związane z tematyką współczesnego rozwoju, wychowania i edukacji dzieci.

  Niezmiernie się cieszę jeśli udało się Państwu dobrnąć do końca mojej wypowiedzi. Na pewno nie było to łatwe zadanie :)
  Jeśli jednak spodobało się Państwu moje podejście do pracy z dziećmi i chcieliby Państwo uzyskać jeszcze jakieś dodatkowe informacje czy też porozmawiać ze mną, to serdecznie zapraszam do kontaktu ;)

  Na koniec chciałabym przytoczyć tutaj pewien cytat, który bardzo zapadł mi w pamięci:
  (...) dzieci wiedzą, czego chcą, ale czasami nie wiedzą czego potrzebują
  . J.J

  Pozdrawiam gorąco i zapraszam do kontaktu!

  Klaudia

  Ostatnia referencja
  • Średnia ocena
  • Jakość opieki
  • Uczciwość
  • Odpowiedzialność
  • Kontakt z dziećmi

  Referencje potwierdzone przez Niania.pl dnia

  Pani Klaudia opiekowała się naszym synem Leo w okresie styczeń-lipiec 2022 roku. Zaczęła, kiedy chłopiec był bardzo młody - miał 4 miesiące. Zajmowała się nim w czasie, kiedy ja mama musiałam się zająć pracą, pomimo tego jaki synek był mały.

  Od samego początku okazałą się być osobą bardzo profesjonalną, przyjacielską, ciepłą i uczciwą. Jest niezwykle punktualna, co w dzisiejszym świecie jest już rzadkością. Jej uśmiech, który nie schodził nigdy z jej twarzy roztapiał serduszko maluszka oraz nasze.

  Pomimo, że nie miała doświadczenia z tzw. przyjazną pielęgnacją niemowlaka, na której nam bardzo zależało, szybko i chętnie się jej nauczyła. Jej wiedza pedagogiczna pozwoliła im miło i wartościowo spędzać czas. Zależało nam na opiekunce, która będzie wspomagać rozwój fizyczny, psychiczny oraz emocjonalny dziecka, a nie tylko pilnować żeby nie stała mu się krzywda i nie zawiedliśmy się.

  Była bardzo kreatywna w wymyślanych dla synka zajęciach, co nie dla każdego może być takie oczywiste przy takim maluszku. Całymi dniami śpiewała mu piosenki, opowiadała bajki (sama także przynosiła nowe), bawiła się pluszakami, wspierała i tuliła kiedy szły pierwsze ząbki czy bolał brzuszek i tego potrzebował. Dodatkowo kiedy miała chwilę (na przykład kiedy dziecko było karmione piersią - ja pracowałam z domu), pomagała zająć się naszymi dwoma bardzo wymagającymi uwagi czworonogami i była dla nich także bardzo ciepła i opiekuńcza. Została w pełni zaakceptowana i polubiona przez wszystkich dwunożnych oraz czworonożnych członków naszej rodziny, a także babcię Leo.

  Od pierwszego spotkania Pani Klaudia spełniała wszystkie nasze oczekiwania i bardzo żałujemy, że nie możemy kontynuować naszej współpracy w dalszym okresie. Dom który ją przyjmie do siebie zdobędzie cudownego członka rodziny.

  Katarzyna T.
  Szczegóły o mnie
  • Możliwa opieka w domu niani
  • Możliwa opieka w domu rodzica
  • Możliwa praca z zamieszkaniem
  • Doświadczenie w pracy z bliźniakami
  • Doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi
  • Niepaląca/y
  • Obecność zwierząt
  • Prawo jazdy
  • Możliwe zajęcia on-line
  Języki, którymi się posługuję
  • Polski / Ojczysty
  • Angielski / Średni
  Pracowałam z dziećmi w wieku
  • Poniżej 1 roku życia
  • 1 - 3 lat
  • 3 - 6 lat
  • 6 - 12 lat
  • Powyżej 12 lat
  Aktywności z dzieckiem, których się podejmę
  • Spacery
  • Kreatywność
  • Muzyka
  • Sporty
  Dodatkowe obowiązki, których się podejmę
  • Porządki
  • Sprzątanie
  • Zakupy
  • Pranie
  • Gotowanie
  Wykształcenie
  • Wyższe
  • Akademia Ignatianum
  • Kierunek: Pedagogika: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną
  Inne umiejętności

  Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wychowawca kolonijny - opiekun wypoczynku dzieci i młodzieży. Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej u dzieci. Odbyłam także wiele dodatkowych szkoleń w tym między innymi: TUS dla dzieci z ADHD - wskazówki dla terapeutów, certyfikowane kursy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, psychologii małego dziecka, rozwijania kreatywności dziecka, efektywnego radzenia sobie z emocjami czy też integracji sensorycznej. Posiadam również zdolności artystyczne, które bardzo chętnie wykorzystuję w pracy z dzieciaczkami ;)