Nr 1 w Polsce w opiece nad dziećmi

Zarejestruj się i...
Zarejestruj się i...
 • Dodawaj ogłoszenia
 • Poznaj stawki niań
 • Przeczytaj wszystkie referencje
Zarejestruj się
Jesteś opiekunką? Stwórz profil

Klaudia C.

(1 referencja)
W Niania.pl od
Średni czas reakcji: 1 godzina
Ostatnia aktywność: 1 dzień temu
Udzielonych odpowiedzi: 75%
Kobieta, 31 lat
 • Pełny etat, Część etatu, Dorywczo, Jednorazowo
 • Doświadczenie: powyżej 5 lat
  Wynagrodzenie:
  31-154 Kraków, Grzegórzki

  • Kobieta, 31 lat
  • Pełny etat, Część etatu, Dorywczo, Jednorazowo
  • Doświadczenie: powyżej 5 lat
  • Wynagrodzenie:
  • 31-154 Kraków, Grzegórzki

  W Niania.pl od
  Ostatnia aktywność: 1 dzień temu
  Średni czas reakcji: 1 godzina
  Udzielonych odpowiedzi: 75%
  Zaufanie i bezpieczeństwo
  • 1 referencja potwierdzone przez Niania.pl, średnia ocena 5/5
  • Potwierdzona tożsamość
  • Potwierdzony telefon
  • Poprawnie rozwiązany test z podstawowej wiedzy o zdrowiu, higienie i bezpieczeństwie dziecka.
  • Potwierdzony adres e-mail
  Więcej o mnie

  Drodzy Rodzice! :)

  Bardzo serdecznie zapraszam Państwa i zachęcam do zapoznania się z moją osobą oraz moją wizją i wyobrażeniem pracy profesjonalnej guwernantki/niani. Proszę jednak o możliwie jak najdokładniejsze zaznajomienie się z niniejszym opisem i zawartymi w nim wiadomościami, w celu zminimalizowania lub całkowitego uniknięcia pewnych niejasności czy nieporozumień. Wierzę, że zainteresowanym Rodzicom uda się doczytać do końca moją wypowiedź i przebrnąć przez to „morze informacji”.

  W szczególności zapraszam do kontaktu wszystkich tych Rodziców, którzy podzielają moje zdanie, mają tożsame lub bardzo zbliżone poglądy i wyobrażenie na ten temat, jak również tych, którzy chcieliby wspólnie ze mną obrać dalszą, optymalną ścieżkę pozwalającą na stymulowanie wielopłaszczyznowego, harmonijnego rozwoju ich Maleństwa.

  Chciałabym również zaznaczyć, że niezwykle istotna jest dla mnie taka współpraca, która oparta jest przede wszystkim na wzajemnym, równorzędnym szacunku, pełnym zaufaniu, poważnym traktowaniu siebie nawzajem, docenianiu profesjonalnego podejścia, postawy proaktywnej i ogromnego zaangażowania, która także polega głównie na dialogu oraz zgodnym ustaleniu wspólnego frontu, aby móc jak najlepiej sprostać codziennym wyzwaniom wychowawczym.

  W pracy i relacjach z dziećmi kieruję się przede wszystkim szacunkiem, autentycznością, intuicją, serdecznością oraz posiadaną wiedzą, umiejętnościami czy doświadczeniem. Jednakże wspieram się tutaj również wybranymi nurtami wychowawczymi, które w pewien sposób są mi bliskie, a są to Rodzicielstwo Bliskości, NonViolent Communication (NVC), Rodzicielstwo w duchu RIE, czy podejściem takich wybitnych postaci-pedagogów jak J. Juul i M. Montessori, z których to staram się czerpać inspiracje i wybierać to co najlepsze :)

  Aktualnie jestem zainteresowana tylko i wyłącznie legalnym zatrudnieniem w wymiarze pewnej części etatu (w przedziale od 25 do 35/40h tygodniowo). Oczywiście wszelkie szczegóły i warunki każdej współpracy będą do dalszego indywidualnego ustalenia pomiędzy zainteresowanymi stronami :)

  Szanowni Państwo,

  Jestem pedagogiem szkolnym, edukatorem, nauczycielem wychowania przedszkolnego, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych (TUS) I i II stopnia oraz wykwalifikowaną guwernantką z wykształceniem kierunkowym i bogatym doświadczeniem (zawodowym!) w indywidualnej opiece nad dziećmi (mogę przedstawić do wglądu referencje oraz wszelkie niezbędne dokumenty potwierdzające uzyskane przeze mnie kwalifikacje), które bliżej omówię i przedstawię zainteresowanym Rodzicom w bezpośrednim kontakcie. Współpracowałam z wieloma dzieciaczkami (w tym z dziećmi z problemami neurorozwojowymi, ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi i wymagającymi wzmożonej uwagi oraz troski) począwszy od okresu niemowlęcego, przez lata przedszkolne, a kończąc na pracy z dziećmi w wieku szkolnym.

  Cenne doświadczenia jak również umiejętności i wiadomości niezbędne do pracy z dziećmi zdobywałam także podczas pracy w przedszkolu jako nauczyciel współprowadzący grupę, jak również w czasie odbywania szeregu różnorodnych praktyk specjalnościowych w rozmaitych placówkach edukacyjnych (zarówno w przedszkolach jak i szkołach podstawowych tych ogólnodostępnych i tych integracyjnych) oraz w specjalistycznych ośrodkach wsparcia dziennego. Praktyki te uświadomiły mi i pokazały, że w Dzieciaczkach drzemie ogromny potencjał i moc sprawcza i jeśli tylko mają zapewnione do tego odpowiednie warunki, to naprawdę mogą bardzo wiele zdziałać :D Sama byłam świadkiem jak dzieci dzięki swojej otwartości, ogromnej determinacji, współpracy, zaangażowaniu i życzliwemu podejściu do drugiego człowieka, były w stanie wspólnie osiągnąć wyznaczone sobie cele, pomimo dzielących ich różnic oraz odmiennych poglądów i przekonań :)

  Odkąd pamiętam bardzo lubiłam spędzać czas z małymi dziećmi i byłam szczególnie zainteresowana tematyką i zagadnieniami związanymi nie tylko z ich rozwojem, ale także z edukacją i wychowaniem. Stało się więc dla mnie oczywiste i naturalne, że moją ścieżkę zawodową zwiąże właśnie z pracą z dziećmi. Dlatego też zdecydowałam się na studia pedagogiczne o specjalności nauczycielskiej (jestem magistrem pedagogiki). Posiadam uprawnienia do pracy z dziećmi zarówno w żłobkach i klubach dziecięcych jak i placówkach oświatowych, placówkach wsparcia dziennego, placówkach opiekuńczo – wychowawczych (domy dziecka) oraz jako wychowawca internatów czy burs.

  Jednakże szybko przekonałam się, że praca w placówce edukacyjnej i z większą ilością dzieci (liczącą ponad 20 osób) nie daje i nie pozwala mi na takie możliwości kształtowania rozwoju jak właśnie indywidualna praca z dzieckiem. Praca w instytucji, nie sprawiała mi ani takiej satysfakcji i radości jak początkowo myślałam. Nie miałam tutaj możliwości nawiązania żadnej bliższej relacji ani więzi z dzieckiem, a na tym właśnie najbardziej mi zależało. Równie trudno było także o indywidualne podejście do każdego dziecka, poznania jego predyspozycji, przyzwyczajeń, umiejętności i talentów. Ponadto w większości należy realizować z góry założony program i cele, a nie, to co faktycznie dzieci interesuje, co chciałyby poznać, dowiedzieć się czy doświadczyć.

  Dlatego właśnie postanowiłam przede wszystkim poświęcić się indywidualnej pracy z dziećmi, gdzie mam możliwość całkowitego skoncentrowania się na danym dziecku, jego potrzebach, uczuciach oraz emocjach, co pozwala mi na jego dogłębne poznanie. Jestem w stanie dokładnie określić poziom jego rozwoju, na którym aktualnie się znajduje, poznać jego charakter, osobowość, temperament, jego mocne i słabe strony. Mogę skupić się na pełnym i nieskrępowanym rozwijaniu jego zainteresowań i pasji. Bez przeszkód mogę dostrzec z czym dziecko doskonale sobie radzi i lubi, a z czym ma jeszcze problem i co sprawia mu największe trudności, nad czym możemy popracować, na co powinniśmy poświęcić więcej uwagi, co możemy jeszcze poznać oraz co będzie nam jeszcze potrzebne do tego aby się świetnie razem bawić i sympatycznie spędzać czas :)

  Wykwalifikowaną guwernantką zostałam przede wszystkim z pasji oraz ogromnej miłości do dzieci. Ten czas, który spędzam z moimi malutkimi podopiecznymi, daje mi niezwykłą wewnętrzną satysfakcję, ogromną radość i zadowolenie. To naprawdę niesamowite uczucie, kiedy człowiek może robić w życiu to, co rzeczywiście kocha, co daje mu prawdziwe spełnienie, autentyczną przyjemność, nadaje jego życiu sens i sprawia, że rozkwita :)

  Bardzo długo nie zdawałam sobie sprawy z tego, że towarzyszenie dziecku w jego rozwoju, to tak wyjątkowe i niesamowite przeżycie :) Odkryłam to dopiero właśnie w momencie kiedy rozpoczęłam stałą pracę w charakterze niani :) Dotąd nie miałam pojęcia, jakie to wspaniałe uczucie i wielkie szczęście, móc na co dzień obserwować, jak zmienia się ten nasz mały człowieczek, jak się rozwija, dorasta, jakie przemiany zachodzą zarówno w jego wyglądzie jak i zachowaniu :) Bycie świadkiem tego wszystkiego, jak również codzienne dostrzeganie jego poczynań, postępów i małych sukcesów, wspieranie go w jego harmonijnym, wszechstronnym rozwoju oraz powolnym wkraczaniu w otaczający nas świat, to naprawdę wielka i wyjątkowa przygoda, a zarazem ogromne wyróżnienie i odpowiedzialność jaka spoczywa na nas dorosłych :)

  Kocham swoja pracę <3 i nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić w życiu coś innego. Oczywiście nie będę tutaj mówić, że zawsze jest tak pięknie i kolorowo ;) Czasami bywają trudniejsze dni, kiedy na przykład czuję się trochę bardziej zmęczona, mam mniej energii czy kreatywności, albo po prostu sama mam jakiś gorszy dzień, ale to nie zmienia faktu, że uwielbiam swoją pracę, którą uważam za swoją wielką życiową pasję oraz powołanie i z której czerpię ogromną satysfakcję oraz radość.

  Czasami nie wszyscy rozumieją czy zdają sobie sprawę, że praca z Dzieciaczkami jest pełna wyrzeczeń, wielu ograniczeń i wręcz heroicznego wysiłku, że nierzadko wymaga od nas, nie tylko ogromnych pokładów miłości, wyrozumiałości i cierpliwości, ale także olbrzymiej, permanentnej odpowiedzialności przede wszystkim za szeroko rozumiane bezpieczeństwo tego małego człowieczka :) Pomimo tego nieziemskiego trudu jaki należy w nią włożyć oraz tych wszystkich poświęceń, uważam, że jest to wspaniała i wyjątkowa praca, pełna magicznych i cudownych chwil oraz wzruszających momentów. Dająca prawdziwą przyjemność i poczucie zadowolenie z tego co się robi!

  Tak jak już wcześniej wspominałam bardzo ważna jest dla mnie praca w rodzinnej atmosferze, opartej przede wszystkim na wzajemnym szacunku(!) zaufaniu(!), zrozumieniu, życzliwości(!), szczerości(!), dialogu i wspólnej wizji rozwoju Maluszka. Niezwykle istotne dla mnie jest również to, aby nasze obustronne oczekiwania oraz cele, które chcemy osiągnąć były tożsame i żebyśmy byli zgodni, co do tego w jakim kierunku chcielibyśmy dalej podążać, aby nasza współpraca rozwijała się właściwie, efektywnie i owocnie :)

  Oczywiście niezwykle szanuję i respektuję wszystkie zasady panujące w rodzinnym domu Maluszka. Jestem również bardzo tolerancyjna wobec poglądów, religii, tradycji czy też obyczajów praktykowanych i wyznawanych przez daną rodzinę, a także otwarta na wszelkie sugestie, wskazówki oraz prośby rodziców, związane z Maleństwem i dotyczące naszej współpracy. Ja również w swoim życiu kieruję się swoją określoną hierarchią wartości oraz pewnymi postawami, które chciałabym aby także zostały uszanowane i zaakceptowane.

  Niezmiernie cieszę się, kiedy z rodzicami, mamy możliwość uczenia się od siebie nawzajem, wymiany obustronnych doświadczeń oraz interesujących nas wiadomości. Wszelkie uzyskane od rodziców informacje, są dla mnie bardzo wartościowe i cenne, ponieważ, to oni najlepiej znają własne dziecko, a ich świadomość rodzicielska nierzadko znajduje się na wysokim poziomie. Taka wzajemna wymiana kluczowych informacji, pozwala mi na nieustanne rozbudowywanie i pogłębianie swojej dotychczasowej wiedzy oraz umiejętności związanych właśnie z pracą z Dzieciaczkami.

  To co pragnę i chciałabym ofiarować kolejnemu Maluszkowi, oprócz możliwości stworzenia mu jak najlepszych warunków do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju, to przede wszystkim miłość, czułość, ciepło, bezwarunkowa akceptacja, stała obecność, zrozumienie, troska, uśmiech i mile spędzony czas. Chcę być dla dziecka nie tylko nianią i serdeczną ciocią ale także jego przyjaciółką, towarzyszką w tej fantastycznej przygodzie, którą będziemy razem przeżywać oraz przewodnikiem po codziennych trudach i zmaganiach z rzeczywistością. Chciałabym jak najlepiej zadbać o Maluszka, podążać za nim, dotrzymywać mu kroku, wspierać go i przeżywać razem z nim zarówno porażki i sukcesy jak i szczęśliwe chwile czy trudne momenty. Chciałabym stworzyć mu przestrzeń do rozwijania własnej autonomii, budowania poczucia własnej wartości i pozytywnego obrazu samego siebie.

  Staram się, aby ten czas, który dziecko ze mną spędza, był dla niego owocnym i pełnowartościowym czasem obfitującym w różnorodne aktywności dostosowane do jego aktualnych potrzeb, możliwości i wieku (kreatywne i rozwojowe zabawy w tym zabawy sensoryczne, zajęcia twórcze, długie spacery, wycieczki, odwiedzanie interesujących miejsc oraz atrakcji przeznaczonych i przyjaznych dzieciom, wyjścia do sali zabaw, muzeów, kin, teatrów, uczestnictwo w zajęciach organizowanych i dedykowanych specjalnie dla dzieci, zabawy na placu zabaw, eksplorowanie świata i natury, wykonywanie rozmaitych prac plastycznych, działalność artystyczna w tym zajęcia ze śpiewem, rozbudzanie w dziecku ciekawości oraz chęci do poznawania nowych rzeczy i umiejętności, motywowanie dziecka do samodzielnego odkrywania i doświadczania oraz podejmowania różnorodnych aktywności, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i wzbogacanie zasobu słownictwa poprzez czytanie książeczek, naukę wierszyków, układanie puzzli, klocków itp., wspomaganie rozwoju mowy poprzez zabawy dźwiękonaśladowcze i nieustanny kontakt werbalny z dzieckiem, kształtowanie u podopiecznych wrażliwości na piękno przyrody i otaczającego nas świata, zachęcanie dziecka do komunikowania się, wplatać treści edukacyjnych w zabawy i wiele, wiele innych :D).

  A teraz przyszedł czas na trochę informacji na mój temat. Jaka jestem…? Hm… Tak naprawdę, to nie za bardzo lubię odpowiadać na takie pytania, ponieważ jest, to raczej moja subiektywna ocena (aczkolwiek w referencjach, które dotychczas otrzymałam od rodziców z którymi miałam przyjemność współpracować, widnieje większość cech, które wymieniłam poniżej) ale gdybym miała opisać siebie w kilku zdaniach, to przedstawiłabym się właśnie jako osoba: o spokojnym i łagodnym usposobieniu, ciepła, o wysokiej kulturze osobistej, troskliwa, opiekuńcza, odpowiedzialna, godna zaufania, starająca się zawsze dotrzymywać danego słowa czy obietnicy, niezwykle empatyczna, uczuciowa i wrażliwa (co jest zarówno moją największą wadą jak i zaletą :)), punktualna (bardzo cenię sobie tę cechę u ludzi!!!), obowiązkowa, komunikatywna, sumienna, wesoła i uśmiechnięta. Oczywiście, jak każdy człowiek, oprócz pewnych pozytywnych cech, posiadam również i te negatywne (na przykład czasami podchodzę do niektórych kwestii zbyt emocjonalnie i poważanie). Doskonale wiemy, że nikt z nas, nie jest ani perfekcyjny ani doskonały ale każdemu powinno dać się szansę i traktować go z szacunkiem. Absolutnie nie jestem nieomylna ani wszechwiedząca!!! Jak wszystkim ludziom, także i mi zdarza się czasem czegoś nie wiedzieć, nie potrafić lub nie znać albo też popełniać różne błędy, ale kiedy trzeba, to potrafię się do nich przyznać, staram się również wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski, uczyć się na nich i nie powielać ich już nigdy więcej.

  Bardzo kocham i akceptuje raczej większość zwierzątek żyjących na naszej planecie (może z wyjątkiem tych egzotycznych: węże boa, tarantule itp.). Sama jestem szczęśliwą posiadaczką 2óch cudownych czworonogów, które wprost uwielbiam, z którymi spędzam każdą wolną chwilę i z którymi staram się jak najczęściej wychodzić na długie spacery ;) Są to moim najwspanialsi przyjaciele, którzy nierzadko swoim zachowaniem udowadniają, że posiadają więcej empatii i zrozumienia niż niektórzy ludzie :)

  W wolnych chwilach słucham muzyki latynoskiej, która pozwala mi się zrelaksować i odprężyć :) Czytam interesujące i wciągające książki, zwłaszcza te o tematyce kryminalnej czy psychologicznej (za arcydzieło z gatunku psychologii uważam książkę P. Zimbardo „Efekt Lucyfera” :D), Czasami zdarza mi się również obejrzeć jakieś dobre kino, niezależnie od gatunku (może z wykluczeniem horrorów ;D). Kocham długie spacery (czasami trwające po kilka godzin), wycieczki krajoznawcze, przebywanie na łonie natury oraz jazdę na rowerze.

  W kręgu moich zainteresowań znajdują się przede wszystkim zagadnienia związane z psychologią, logopedią, a także te dotyczące pracy z dziećmi wymagającymi specjalistycznych oddziaływań edukacyjno-terapeutycznych i szczególnej troski.. Bardzo zależy mi na tym aby nieustannie się rozwijać, dokształcać, podnosić swoje kwalifikacje oraz poszerzać swoje wiadomości i umiejętności niezbędne w codziennych kontaktach z dziećmi. W sierpniu 2022r. odbyłam certyfikowany kurs pierwszej pomocy przedmedycznej u dzieci zorganizowany i przeprowadzony przez Ratownictwo Medyczne. Ukończyłam także trzy certyfikowane kursy uzupełniające i dokształcające (każdy z nich trwający po 30h, kończące się egzaminem). Pierwszy z nich związany był z rozbudowanymi treściami z zakresu psychologii małego dziecka, drugi dotyczył stosowania integracji sensorycznej jako metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, a trzeci odnosił się do kształtowania i pobudzania rozwoju kreatywności dziecka. W międzyczasie ukończyłam też z wynikiem pozytywnym 60 - godzinne certyfikowane szkolenie pogłębiające wiedzę z zakresu pedagogiki M. Montessori. Równie często sięgam również po rozmaite publikacje związane z tematyką współczesnego rozwoju, wychowania i edukacji dzieci.

  Niezmiernie się cieszę jeśli udało się Państwu dobrnąć do końca mojej wypowiedzi. Na pewno nie było to łatwe zadanie :) Jeśli jednak spodobało się Państwu moje podejście do pracy z dziećmi i chcieliby Państwo uzyskać jeszcze jakieś dodatkowe informacje czy też porozmawiać ze mną, to serdecznie zapraszam do kontaktu.

  A na koniec chciałabym przytoczyć tutaj pewien cytat, który bardzo zapadł mi w pamięci: " (...) dzieci wiedzą, czego chcą, ale czasami nie wiedzą czego potrzebują". J.J

  Pozdrawiam cieplutko!
  Klaudia :)

  Ostatnia referencja
  • Średnia ocena
  • Jakość opieki
  • Uczciwość
  • Odpowiedzialność
  • Kontakt z dziećmi

  Referencje potwierdzone przez Niania.pl dnia

  Pani Klaudia opiekowała się naszym synem Leo w okresie styczeń-lipiec 2022 roku. Zaczęła, kiedy chłopiec był bardzo młody - miał 4 miesiące. Zajmowała się nim w czasie, kiedy ja mama musiałam się zająć pracą, pomimo tego jaki synek był mały.

  Od samego początku okazałą się być osobą bardzo profesjonalną, przyjacielską, ciepłą i uczciwą. Jest niezwykle punktualna, co w dzisiejszym świecie jest już rzadkością. Jej uśmiech, który nie schodził nigdy z jej twarzy roztapiał serduszko maluszka oraz nasze.

  Pomimo, że nie miała doświadczenia z tzw. przyjazną pielęgnacją niemowlaka, na której nam bardzo zależało, szybko i chętnie się jej nauczyła. Jej wiedza pedagogiczna pozwoliła im miło i wartościowo spędzać czas. Zależało nam na opiekunce, która będzie wspomagać rozwój fizyczny, psychiczny oraz emocjonalny dziecka, a nie tylko pilnować żeby nie stała mu się krzywda i nie zawiedliśmy się.

  Była bardzo kreatywna w wymyślanych dla synka zajęciach, co nie dla każdego może być takie oczywiste przy takim maluszku. Całymi dniami śpiewała mu piosenki, opowiadała bajki (sama także przynosiła nowe), bawiła się pluszakami, wspierała i tuliła kiedy szły pierwsze ząbki czy bolał brzuszek i tego potrzebował. Dodatkowo kiedy miała chwilę (na przykład kiedy dziecko było karmione piersią - ja pracowałam z domu), pomagała zająć się naszymi dwoma bardzo wymagającymi uwagi czworonogami i była dla nich także bardzo ciepła i opiekuńcza. Została w pełni zaakceptowana i polubiona przez wszystkich dwunożnych oraz czworonożnych członków naszej rodziny, a także babcię Leo.

  Od pierwszego spotkania Pani Klaudia spełniała wszystkie nasze oczekiwania i bardzo żałujemy, że nie możemy kontynuować naszej współpracy w dalszym okresie. Dom który ją przyjmie do siebie zdobędzie cudownego członka rodziny.

  Katarzyna T.
  Szczegóły o mnie
  • Możliwa opieka w domu niani
  • Możliwa opieka w domu rodzica
  • Możliwa praca z zamieszkaniem
  • Doświadczenie w pracy z bliźniakami
  • Doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi
  • Niepaląca/y
  • Obecność zwierząt
  • Prawo jazdy
  • Możliwe zajęcia on-line
  Języki, którymi się posługuję
  • Polski / Ojczysty
  • Angielski / Średni
  Pracowałam z dziećmi w wieku
  • Poniżej 1 roku życia
  • 1 - 3 lat
  • 3 - 6 lat
  • 6 - 12 lat
  • Powyżej 12 lat
  Aktywności z dzieckiem, których się podejmę
  • Spacery
  • Kreatywność
  • Muzyka
  • Sporty
  Dodatkowe obowiązki, których się podejmę
  • Porządki
  • Sprzątanie
  • Zakupy
  • Pranie
  • Gotowanie
  Wykształcenie
  • Wyższe
  • Akademia Ignatianum
  • Kierunek: Pedagogika: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna oraz pedagogika szkolna z terapią
  Inne umiejętności

  Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wychowawca kolonijny - opiekun wypoczynku dzieci i młodzieży. Odbyłam także wiele dodatkowych szkoleń w tym między innymi: certyfikowane kursy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, psychologii małego dziecka, rozwijania kreatywności dziecka, efektywnego radzenia sobie z emocjami czy też integracji sensorycznej. Posiadam również zdolności artystyczne, które bardzo chętnie wykorzystuję w pracy z dzieciaczkami ;)

  Burda Media Home sp. z o.o. i nasi dostawcy wykorzystujemy pliki cookies oraz podobne technologie w celu dopasowania serwisu do preferencji użytkownika, ułatwienia korzystania z serwisu, w celu marketingowym, w tym personalizacji reklam oraz w celach statystycznych i analitycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki stanowi zgodę na zapisanie plików cookie w pamięci urządzenia, wykorzystanie danych zebranych przy ich pomocy ww. celach i udostępnienie tych danych naszym dostawcom reklamowym. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.